Projektová dokumentácia

Na čo si dávať pozor pri projekte RD?

V prvom rade si treba uvedomiť, že základom dobrej realizácie je dobrý projekt. Preto je veľmi dôležité nájsť vhodný pomer cena – kvalita. Šetriť na projektovej dokumentácii je veľmi zlou voľbou. Pretože precízne kvalitne a odborne spracovaná dokumentácia Vám dokáže ušetriť veľa nepríjemností a v konečnom dôsledku aj peňazí.

S akými chybami sa stretávame najčastejšie?
Veľakrát si klienti nechajú v prvom kole spracovať od dodávateľa dokumentácie len štúdiu. Tento medzikrok nám v praxi prišiel ako zbytočne vynaložený čas a peniaze nakoľko štúdia nerieši mnohé veľmi dôležité aspekty Vašej realizácie a to o čo Vám pri jej vypracovaní ide najviac a síce zistiť predpokladaný rozpočet zvykne ostať len v odhadovanej rovine. Náš návrh je rovno sa pustiť do reálnej projektovej dokumentácie a intenzívne komunikovať s projektantom/architektom a stavebnou firmou. Vďaka tomu viete predísť mnohým nepresnostiam respektíve hluchým miestam v dokumentácii a zároveň máte pod kontrolou aj plánovaný rozpočet.

Rozdiel medzi projektovou dokumentáciou na stavebné povolenie a realizačnou dokumentáciou.
Toto je problém, s ktorým sa stretávame azda najčastejšie. Väčšina klientov prichádza s projektami na stavebné povolenie a myslia si, že majú všetko čo potrebujú na realizáciu. Je to však veľký omyl, ktorý sa nevypláca najmä pri väčších a komplikovanejších stavbách. V týchto prípadoch je realizovať stavbu bez realizačnej dokumentácie priam nemožné. Preto treba dbať na to, aby ste minimálne na úrovni statiky mali realizačný projekt.
Ďalšia často kladená otázka sa týka katalógových domov.
Klienti po nich často siahajú pre ich rýchle vyhotovenie a priaznivú cenu. Treba si však uvedomiť, že každý dom je svojim spôsobom jedinečný a aj preto si aj každý katalógový dom vyžaduje úpravy, ktoré väčšinou v základnej cene nie sú zahrnuté. Ide najmä o úpravy súvisiace s Vašim pozemkom, sieťami prípadne Vaše drobné úpravy.